HappyMOMs - Moeder in het middelpunt




Hoe kom ik gezond het WK door? Stuur dit artikel door! | Print

Tijdens de voetbalwedstrijd Nederland-Denemarken van maandag hebben waarschijnlijk veel mensen hun dieet aan de kant gezet. Variërend van een enkel borrelhapje en een biertje tot flink bunkeren met veel alcohol. Als dat zo is, is de kans groot dat je spijt hebt van je ‘zonden.' Je hebt dus wel even een steuntje in de rug nodig. Daarom wat tips voor een dag compenseren na een dag jezelf te buiten gaan.

gezond wkJe had eigenlijk het voornemen niet mee te doen met die hapjes, nootjes en chips maar het is zo gezellig. En die andere mensen drongen zo aan. Maar van het ene hapje kwam het andere en voor je het wist heb je teveel gesnackt en misschien wel teveel bier of andere
alcohol op. De ‘day after' voel je je misschien wel schuldig maar daar is wel mee om te gaan. Misschien was deze voetbalwedstrijd wel tijdens werktijd en daarom een doodnormale dag. De volgende wedstrijden vallen echter in het weekend of 's avonds. Grote kans dat je dan meedoet aan het snacken.

Eet bewust

Eet de dag na de wedstrijd, of alsnog, drie maaltijden per dag met twee keer een tussendoortje. Kies voor volkorenbrood, halvarine, mager beleg als appelstroop, jam, kipfilet, rosbief een eitje en/of 30+ kaas. Laat je tussendoortjes bestaan uit een stuk fruit of rauwkost. Dat is ook makkelijk mee te nemen en geeft je weer even een vitamineboost. Tijdens je avondeten kies je natuurlijk ook voor lekker veel groente en salade. Eet geen gebakken aardappeltjes maar gekookte aardappelen, rijst of pasta. Neem bovendien de tijd voor je maaltijd.

Vocht

Drink beslist geen alcohol maar veel kruidenthee en water. Ook goed is groentesap. Bijvoorbeeld van wortelen, bieten of tomaten. Te koop in een fles maar ook zelf te maken met een sapmachine. Als je snel teveel eet is het aan te raden voor elke maaltijd te drinken. Een grote kop thee voor je ontbijt, een glas halfvolle melk voor je lunch en een glas water voor de avondmaaltijd. Is de avond een moeilijk moment omdat je dan wil snacken en snaaien? Drink dan ook nog een glas halfvolle zuivel. Dat geeft een lekker vol gevoel.

Beweeg

Beweeg wat extra op je voetbal-balansdag. Stap een paar haltes eerder uit en loop de rest naar school of werk. Dan heb je ook extra activiteiten in te vullen in je sportdagboek! Als je afspreekt met iemand om samen koffie of thee te drinken, doe het dan in een thermoskan en drink het terwijl je op een bankje uitrust van een gezellige en stevige wandeling.

Sauna

Ga ook lekker naar de sauna om alles lekker eruit te zweten. Dat werkt ontspannend, is gezond en een goede opkikker voor de huid.

Saai?

Vind je het eigenlijk maar saai zo'n dagje ‘niks mogen'? Dat is logisch want je lievelingsproducten behoren waarschijnlijk niet tot een voetbalcompenserend dagmenu. En ongezonde dingen zijn nu eenmaal soms verslavend lekker. Maak in dat geval een feestje van wat gezond is. Plakjes komkommer, tomaat, paprika, alfa alfa en ga zo maar door. Spreek met jezelf op een voetbaldag af dat je na de voetbaldag een gezond en slanke dag inlast.

Eetdagboekje

Vul verder je eetdagboekje in voor de ‘voetbaldag' (eerlijk!) en daarna ook voor je balansdag. Dat motiveert je elke keer weer te compenseren. Je mag best af en toe een dagje zondigen, als je het maar ook een dagje extra gezond kan doen.

Met deze tips kom je de voetbaldagen wel door.

Doe ook mee aan de oranje prijsvraag op valtaf.nl en vul de enquête in over hoe slecht je voor de tv eet!

Meer weten over gezondheid en afvallen? 

Lees en discussieer mee in het forum. Of lees de volgende artikelen:

 

 




Stuur dit artikel door!

Je naam

Je email adres

Naam van je vriendin

Email adres van je vriendin

Je bericht