HappyMOMs - Moeder in het middelpunt




Vrije tijd / Hobbies

Filmnieuws&boekactie : Achtste groepers huilen niet (1) Reacties | Stuur dit artikel door! | Print

Net als jaarlijks 500 kinderen in Nederland krijgt de 12-jarige Akkie in de film Achtste-Groepers Huilen Niet te maken met leukemie. Daarom steunt de film Kika die geld inzet voor onderzoek en betere geneesmiddelen speciaal voor kinderen met kanker. Door de inzet van KiKa genezen steeds meer kinderen met kinderkanker, maar KiKa stopt niet totdat alle kinderen genezen.

Achtste-Groepers Huilen Niet is een hoopvolle, ontroerende familiefilm gebaseerd op het waargebeurde verhaal van het meisje Anke. Zij zat bij de schrijver van het boek, Jacques Vriens, in de klas toen hij werkzaam was als leraar op een basisschool.

Wil je graag naar de film? Doe dan mee met de actie! We geven 5 pakketten weg met daarin het boek van Jacques Vriens en twee kaartjes voor de film.

Over de film

De stoere Akkie (Hanna Obbeek) zit in groep 8 en is helemaal wild van voetbal. Tijdens schooltijd wordt haar klas door juf Ina (Eva Van der Gucht) klaargestoomd voor belangrijke zaken als de Citotoets, het schoolkamp en de finale van het schooltoernooi. Na schooltijd gaat ze het liefst voetballen met haar klasgenoten. Het kan haar niets schelen dat Joep (Nils Verkooijen) voetbal geen sport voor meisjes vindt. Ze is er hartstikke goed in en kan Joep makkelijk aan.

Maar dan wordt Akkie ziek. Gelukkig krijgt ze heel veel steun van haar klasgenoten en Juf Ina. Ondanks het verdriet kan de optimistische Akkie het niet laten om zich ook vanuit het ziekenhuis overal mee te bemoeien. Als het ernaar uit ziet dat ze het voetbaltoernooi moet missen, bedenkt Joep een cool plan voor haar… 

Een film onder regie van Dennis Bots (Het huis Anubis.) Scenario: Karen van Holst Pellekaan o.a bekend van Loenatik en De gelukkige huisvrouw.) Met in de hoofdrollen: Hanna Obbeek, Nils Verkooijen, Johanna ter Steege, Eva Van der Gucht, Loek Peters, Hanna Verboom, Reinout Bussemaker, Lieke van Lexmond.

Distributeur:  Dutch Film Works. De film werd geproduceerd door Rinkel Film BV en Bijker Producties in coproductie met Livingstone (BE) 

Vanaf 15 februari 2012 in de bioscopen te zien zijn. Voor   jaar en ouder.

*Over Kika Stichting Kinderen Kankervrij is in 2002 opgericht door Frits Hirschstein en Maarten Stoopendaal (Directeur communicatiebureau Giftkikker). Aanleiding was het verzoek van Prof. Rob Pieters van het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam en Prof. Huib Caron van het Emma kinderziekenhuis in Amsterdam om te kijken of er meer geld beschikbaar kon komen voor onderzoek naar kinderkanker. In de eerste gesprekken met beide oncologen werd duidelijk dat de behoefte aan meer kinderkanker onderzoek zeer terecht was. De genezingskans stond al geruime tijd `stil` op ongeveer 70%, terwijl de overtuiging er was en is dat door de vele beschikbare gen-datagegevens er een doorbraak mogelijk moest zijn.De genezingskans moet en kan omhoog en dat is al gebleken. In 2010 is de genezingskans van kinderkanker gestegen naar 75%. Ook op het gebied van kwaliteit van behandeling valt veel te verbeteren. De huidige chemo`s zijn dusdanig zwaar en agressief dat kinderen die vandaag genezen zijn verklaard op latere leeftijd alsnog bepaalde orgaandefecties kunnen krijgen. 

Hoe doe ik mee met de actie?

Stuur  voor 15 februari  2012 een mail naar linda@happymoms.nl  met daarin je inlog en gewone nnaam,  je adres en de naam van de actie waaraan je mee wilt doen. Om mee te kunnen doen aan deze actie, moet je eerst ingeschreven staan op Happymoms.nl

Nieuwsgierig geworden naar de film?

Neem dan eens een kijkje op de officiële website   

 

 

Reacties

bijtje85
Auteur: bijtje85 | Geplaatst op: zaterdag, februari 25, 2012 19:10
ik heb de film gezien , en de hele film zitten huilen! goed gespeeld , ( of ik ben zo emotioneel )
Je moet je eerst inloggen voor het plaatsen van een reactie Log in of word lid a.u.b.!




Stuur dit artikel door!

Je naam

Je email adres

Naam van je vriendin

Email adres van je vriendin

Je bericht