Vrije tijd
"Extreem luid & ongelooflijk dichtbij" door Jonathan Safran Foer. (0) Reacties | Stuur dit artikel door! | Print
Oskar Schells vader is omgekomen op 11 september 2001 in de Twin Towers in New YorkHij heeft nog naar huis gebeld en vier boodschappen op het antwoordapparaat ingesproken, verder weet Oskar niks van wat er de laatste momenten in zijn vaders leven is gebeurd.
Hij zoekt houvast door het slot te zoeken van de mysterieuze sleutel die zijn vader in een vaas had achtergelaten. Tijdens deze zoektocht door New York komt Oskar steeds een stukje dichter bij de antwoorden op zijn vragen. Oskar's grootouders spelen een belangrijke bijrol in het verhaal. Deze Duitsers kregen hun portie oorlogsleed geserveerd middels het bombardement van Dresden. Oscar houdt ook nog tussen de bedrijven door een spreekbeurt over de bommen die Hiroshima en Nagasaki troffen. Op deze wijze weet de auteur de meest sprekende voorbeelden van nare ellende uit de recente menselijke geschiedenis in een handzaam pakket te draaien.
Extreem Luid en Ongelooflijk Dichtbij is echter geen politieke roman. Jonathan Safran Foer geeft oorlogsleed een menselijk gezicht. Hij neemt je op een fascinerende wijze mee naar de verwarde wereld van een 9-jarige jongen. Het is een boek over omgaan met het leven, met verdriet, met liefde, over geheimen, over wegvluchten en de confrontatie aangaan. De stijl en typografie van dit boek is erg bijzonder en daarom ook erg indrukwekkend om te lezen.
Meer over de auteur
De Amerikaan Jonathan Safran Foer (1977) studeerde filosofie en literatuur. Hij werd op slag bekend toen in 2002 zijn debuutroman Alles is verlicht verscheen. Die roman werd een wereldwijde bestseller, is verfilmd en in Nederland ook bewerkt voor het toneel. Sindsdien geldt hij als het nieuwe ‘wonderkind' van de Amerikaanse literatuur. Extreem luid & ongelooflijk dichtbij is zijn tweede roman. Ook voor dit boek toonden lezers en critici veel belangstelling.
Wil je het boek aanschaffen? Bestel het hier!
Reacties
Plaats jij de eerste reactie?
Hobbies
- Wat vinden anderen van jou?
- Veilig internetten
- Leuk: online doneren!
- Word lid en ontvang een...
- Download de UPS widget
- Knutselen met kinderen: sneeuwpop
- Hoe word je nóg creatiever?
Winacties
- The Secret, nu ook voor jongeren en jij kan hem...
- Film je kindje en win een nieuwe kinderslaapkamer!
- Win een reisspel van Jumbo!
- Win een DVD van Dear John
- Wie kookt er op moederdag?
- Win een klok speciaal voor kids!
- Mail en win: Smurfen-dekbedovertrek!
Eten & Drinken
- Recept: Pasta met ballen
- Je tong uitsteken wordt zo nóg leuker
- Groentenrisotto
- Wraps met kip en groenten
- Eten op drukke dagen
- Een gezonde kipsalade!
- Lekkere Aspergesoep
Uitjes & Reizen
- De Bazel; het nieuwe stadsarchief
- Tasjes kijken
- Zinderend voetbalfeest 18 juni (ook voor vrouwen)
- Huisje ruilen tijdens de vakantie
- 6 tips voor een dagje uit met de kinderen
- Waar iedereen rechtsaf slaat, gaat Eliza...
- Nederlands Leder en Schoenen Museum
Huis & Tuin
- Huishoud tips die je beter kunt laten!
- Meer opbergruimte? Nu €100 korting op Pax...
- Badeendjes zijn stom
- Gezinsmanagement - pak je administratie aan!
- Online Interieurworkshop
- Tips voor veilige stopcontacten voor kinderen
- Warm je huis weer op!
Heb jij al een profiel?
Laatste vragen
- hoe kom ik rond????
- sociale media
- Wat is de droom van jouw kind?...
- ff voorstellen
- Wat wil jij Elle van Rijn vragen?
- Kinderen van werkende ouders...
- leuk vriendinnen uitje
- reiki op afstand
- hallo
- Wist je dat.....?
- Geloof jij in wonderen
- gezag
- Wereldkampioen
- Aangenaam kennis te maken!
- Babyfotowedstrijd